Zmotywuj się do życia.

9 lutego 2015

Kiedy miałam lat naście lubiłam słuchać smutnych piosenek, gdy rzucał mnie chłopak i lubiłam depresyjny stan, w którym tniesz wspólne zdjęcia, na które kapią Ci łzy. Lubiłam te emocje i sama nie mogę uwierzyć, że tak było – pisząc to mam wrażenie, że byłam osoba niemalże psychicznie chorą, ale wiem, że wszystko…wszystko to ukształtowało mnie taką jaka jestem teraz.

Jestem osobą o niesamowitej sile i energii. Jednak mimo tego zdarza się, że popadam też w straszne depresyjne doły. Chwilowe, ale jednak. Można by mnie nazwać osobą o podwójnej jaźni. Osobą z borderline, która przechodzi ze stanów euforycznych do stanów ciężkiej depresji. Być może jestem dotknięta tym zjawiskiem, ale nauczyłam się walczyć z nim bez apteczki wypełnionej psychotropami. Nauczyłam się kontrolować swoje emocje i być ponad swoją własną głową. Bo to właśnie w głowie wszystko się zaczyna – i tak na prawdę również w niej się kończy. To co powstaje w naszej głowie mogłabym nazwać pewnego rodzaju fałszem i złudzeniem. Będąc nawet w najbardziej zajebistym punkcie swojego życia, jeśli mocno się postaramy nasza główka na zawołanie wymyśli nam kilka pozornie ważnych problemów, które nagle zburzą Ci piękny obrazek Twojego życia. Tak może dziać się non stop, a ty już na zawsze możesz pozostać więźniem własnego umysłu. Ale nie musisz.

 

OCZYŚĆ SWÓJ UMYSŁ

Wiesz, że możesz wszystko prawda? A jeśli tego nie wiesz to powiem Ci co możesz na pewno. A właściwie musisz to zrobić na samym początku. Uwolnij się od własnego umysłu. Brzmi hardkorowo ? Wiem. Ten kto mnie tego uczył tłumaczył mi setki razy jak to zrobić – koniec końców i tak doszłam do tego dopiero wtedy, gdy ten ktoś na zawsze usunął się z mojego życia, a ja po czasie zrozumiałam, że jego nauki były strzałem w dziesiątkę. Nevermind. Głos w naszych głowach często jest naszym dręczycielem. Nie możemy przez niego spać ani normalnie funkcjonować. Traktujemy ten głos jak mantrę, jak przewodnika naszego życia, podczas gdy powinniśmy słuchać go w spokoju i nie poddawać opinii niczego co słyszymy. Głos podpowiada Ci, że powinnaś się martwić? Wyluzuj. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Powiedz sobie, że problem, który masz wcale nie jest mega poważny – on jest taki jakim sama go nazwiesz. Po co więc sobie utrudniać? Musimy nauczyć się być neutralni. Dopiero gdy nauczymy się neutralnej postawy wobec własnych myśli wkroczymy na dalszy level.

CIESZ SIĘ ŻYCIEM

Dopiero kiedy Twoja głowa przestanie Tobą rządzić możesz skupić się na radościach. Na początku zacznij cieszyć się z rzeczy, na które na co dzień nie zwracasz uwagi. Delektuj się każdym kęsem posiłku i zwracaj uwagę na Twój każdy krok. Małe dzieci cieszą się z wszystkiego. Przyglądają się ruchom swojego ciała, biją sobie brawo, zwracają uwagę na każdy swój krok. Dorośli im starsi tym bardziej zatracają umiejętność zwracania uwagi na takie rzeczy. Wykonują wszystko automatycznie. Zacznij od nadania sensu krokom, lejącej się wodzie w kranie. Stawiaj poprzeczkę coraz wyżej. Bij sobie w myślach brawo, kiedy coś Ci wyjdzie i mów sam do siebie dumnym tonem. Ludzie, którzy mówią sami do siebie wbrew pozorom nie są psychiczni. Są całkowicie normalni, ale w szarej i smutnej Polsce uśmiech gdy idziesz samotnie czy mamrotanie pod nosem kwalifikuje Cię już do psychiatry. Ciesz się ze wszystkiego na przekór wszystkim. Porażki obracaj w sukcesy i pamiętaj, że wszystko ma swój sens i dzieje się po coś. Jeśli płaczesz – rób to tylko po to, by zrobić krok naprzód. Nie po to by się poddać. Płacz pomaga tylko na chwilę.  Jeśli zaczniesz cieszyć się życiem pójdź krok dalej.

NIE PATRZ W TYŁ

Nie osiągniesz kompletnie nic i nie pójdziesz naprzód jeśli wciąż będziesz rozdrapywać rany z przeszłości. Przeszłość nie istnieje. Liczy się tylko to co jest tu i teraz. Nie ma żadnego innego momentu oprócz TEGO. Jest tylko jeden jedyny czas, w którym istniejemy, a to co za nami – tego nie ma. Nie widzę więc najmniejszego sensu, by coś czego nie ma wpływało na jakość mojego życia, które właśnie teraz się toczy.

PRZESTAŃ SIĘ BAĆ

Limity takie jak strach często są tylko złudzeniem. Nie pozwól, by strach  przed porażką paraliżował Cię i nie pozwalał osiągnąć sukcesu. Strach również rodzi się w głowie – nie myśl o nim. Skupiaj się na celu, nie bój się upadać. Nawet jeśli upadniesz – podniesiesz się. Nawet jeśli będziesz leżał długo – w końcu powstaniesz.

ŻYJ

Dokładnie. Tak jak widzisz. Po prostu żyj. Idź przed siebie i rozwalaj system. Nie patrz na innych. Życie masz tylko jedno – pomyśl sobie, że możesz obudzić się za 50 lat z wielkim żalem do siebie, że nie zrobiłaś nic, albo… z sukcesami na koncie i satysfakcją, że przeżyłaś życie najlepiej jak mogłaś!

 

To jest właśnie moje podejście do życia…podejście do życia, które zostało przelane na…nie. Nie na papier. Na koszulki! Są takie współprace, które znaczą coś więcej niż wysmarowanie recenzji. Przykładem tego jest moje zostanie twarzą nowej serii koszulek  i bluz zaprojektowanych przeze mnie oraz koszulove.com . Coś pod czym nie tylko się podpisuję i zgarniam profity, ale coś w co włożyłam serce, czas i pasję. Koszulki z hasłami od dzisiaj możecie mieć i Wy. A mi nie pozostaje nic innego jak otworzyć tą kolekcję i przybić sobie piątkę za ten wpis, który jest premierą poniższych koszulek. Sesja było hardkorowa. Mróz, niezdrowe opary i zmasakrowanie najlepszych butów. Ale było warto… Efekty? Zobaczcie sami. Za sesję serdecznie dziękuję mojej najukochańszej siostrze, która jest moim najlepszym, osobistym fotografem Wegner-Keiling Photography. Wszyscy daliśmy czadu. A skoro każdy włożył w ten projekt tyle serca…to nie mogło wyjść źle.

Koszulki od teraz do nabycia na koszulove.com . Na hasło MAMALA rabat 5 % ! Wszystkie rzeczy z tej wyjątkowej serii możecie obejrzeć TUTAJ .

IS_DSC_1274

 

IS_DSC_1277

 

IS_DSC_1279

 

IS_DSC_1289

ten wzór do kupienia  TUTAJ

 

IS_DSC_1291

 

IS_DSC_1297

 

IS_DSC_1299

 

IS_DSC_1307

 

IS_DSC_1314

 

IS_DSC_1324

 

IS_DSC_1330

 

IS_DSC_1335

ten wzór do kupienia TUTAJ

 

IS_DSC_1340

 

IS_DSC_1342

 

IS_DSC_1347

 

IS_DSC_1369

ten wzór do kupienia TUTAJ

 

IS_DSC_1374

 

 

IS_DSC_1396

 

IS_DSC_1398

 

IS_DSC_1402

 

IS_DSC_1420

ten wzór do kupienia TUTAJ

 

IS_DSC_1430

 

IS_DSC_1447

 

IS_DSC_1456

 

IS_DSC_1461

 

IS_DSC_1467

 

IS_DSC_1471

ten wzór do kupienia TUTAJ

 

IS_DSC_1477