Sypialnia – inspiracje i pomysły na jej urządzenie

21 lipca 2016

Sypialnia – już sam jej widok powinien nas odprężać. Jeśli chodzi o to jak wyobrażam sobie swoją sypialnię… Według mnie powinna być ona ciepła, ale stonowana. Nie powinna całą gamą kolorów sprawiać, że nie mogę usłyszeć własnych myśli i skupić się np. na czytaniu książki. Powinna być… oazą spokoju.

Sypialnia to takie miejsce, w którym schodzą z nas wieczorami wszystkie smutki, wątpliwości i całe zmęczenie po ciężkim dniu. Choć teoretycznie „tylko” tam śpimy, to jednak czas przed zaśnięciem powinien być miły również dla oka. Sypialnia to miejsce, w którym się budzimy – to co widzimy na pierwszy rzut oka, ma wbrew pozorom duże znaczenie i duży wpływ na dalszy przebieg dnia. I właśnie dlatego moja sypialnia musi być… idealna. Dopracowana najlepiej jak się da, z idealnym dopieszczeniem każdego szczegółu. Od momentu, w którym w mojej szafce w kuchni, leży sobie spokojnie akt notarialny, moje życie zdaje się być jakieś inne. Nie wiem, naprawdę nie wiem, jak wytrzymam jeszcze rok, ale moje foldery na pintereście będą chyba do tego czasu wypchane maksymalnie.

Z moich wcześniejszych wpisów wnętrzarskich, na pewno możecie wywnioskować, że sypialnia zarówno jak i inne pomieszczenia, musi być… jasna. Nienawidzę ciemnych pomieszczeń. Przytłaczają mnie one, sprawiają, że jestem senna, zmęczona już od samego widoku. Mimo, że moje obecne mieszkanie nie jest jakieś wielce ciemne, to ten brązowy parkiet sprawia, że nie czuję się tutaj tak jak bym chciała, choć mieszkanie jest na prawdę piękne. Ale te brązowe klepki, awrrr! Mimo, że do zmiany mieszkania został jeszcze rok – ja już stosuję się do metody małych kroków i jeśli tylko widzę okazję, by nabyć coś do mojego wymarzonego wnętrza – to to biorę. Nieważne, czy za własną kasę, czy w formie współpracy – a to drugie będzie teraz bardzo mile widziane! ;)

I taki oto sposobem, kiedy już ruszyłam z kopyta – czekam obecnie na dwie, chyba najważniejsze rzeczy do mojej sypialni. Jedna zamówiona na Westwing – fajny, konkretny mebel ( nie za duży) – wprost idealny do mojej małej wnęki w sypialni. Jak myślicie – co to takiego? Zdradzę Wam, że poluję obecnie na jeden mniejszy mebel i jeden dodatek, które z meblem już zamówionym stworzą idealną całość. Koniecznie załóżcie konto na Westwing – może i Wam uda się coś upolować!

Druga rzecz, o której mowa, to rzecz do sypialni chyba najdroższa. Obecnie jestem na etapie wyboru konkretnego modelu, bo musiałam oczywiście jeszcze ze 100 razy wszystko wymierzyć, ale myślę, że … będzie idealnie. Wiecie cóż to takiego? Zarówno pierwszą jak i drugą rzecz, pokażę Wam na blogu – może nawet fajnie będzie stworzyć o nich osobne posty – jak myślicie?

Ale żeby już Was nie zanudzać – lecimy z inspiracjami! Moja wymarzona sypialnia będzie połączeniem wszystkiego tego, co widzicie poniżej… oczywiście moja sypialnia będzie nieco bardziej miniaturowa niż te na zdjęciu, ale w końcu to tylko inspiracje – można je zastosować również w mniejszych pomieszczeniach.

 

sypialnia

 

sypialnia

 

sypialnia

 

sypialnia

 

b5

 

b6

 

b7

 

b8

 

b9

 

b10

 

b11

 

sypialnia

 

b13

 

b14

 

b15

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z pinteresta, gdzie możecie również zapisywać swoje inspiracje i obserwować moje piny o tutaj. A co do wpisu – jeśli Wasza sypialnia, może stać się moją lub czyjąkolwiek inspiracją w urządzaniu mieszkaniu – śmiało możesz się nią pochwalić. Napisz też, czego wg Ciebie w sypialni zabraknąć nie może i co w jej designie jest dla Ciebie najważniejsze. Być może jest coś na co szczególnie powinnam zwrócić uwagę. Z góry dziękuję!

 

„We śnie człowiek znaj­duje się we włas­nym oceanie. ” – Joanne Kathleen Rowling