Ruszamy ze STREFĄ EKSPERTA! Fachowo i konkretnie o życiu, zdrowiu, związkach i nie tylko

10 października 2017

Zaczęło się od Hashimoto. Razem z Magdą, chciałyśmy połączyć moje medium i moje doświadczenia z tą chorobą – z jej wiedzą i jej wsparciem merytorycznym. Kiedy zaczęłyśmy pracować nad artykułami, zrozumiałyśmy, że pracuje nam się razem tak fajnie, że… szkoda byłoby ograniczyć się tylko do tego jednego tematu.

Bo dlaczego pisać tylko o Hashimoto, jeśli na naszych spotkaniach, poruszamy dużo więcej tematów, które mogą interesować i Was? Pomysł kiełkował w naszych głowach, miał być ogłoszony już dawno, ale… tak się złożyło, że obie z Magdą jesteśmy perfekcjonistkami nastawionymi na konkretne cele. Nie chciałyśmy robić nic pochopnie, na pół gwizdka, dlatego odłożyłyśmy chwilowo na bok cykl o Hashimoto i postanowiłyśmy stworzyć od podstaw nasze wspólne dzieło : Strefę Eksperta.

Mój blog zmienił się diametralnie przez te cztery lata jego prowadzenia. Przechodziłam przez etapy postów smutnych, naładowanymi hormonami ciężarówki, po wpisy wynoszące macierzyństwo na piedestał. Lubiłam tworzyć wpisy ironiczne, śmieszne, ale też wzruszające. Wszystko zaczęło zmieniać się w momencie… gdy ja sama zaczęłam się diametralnie zmieniać. Wiecie, to naturalna kolej rzeczy. Dojrzewamy, dorastamy, zmieniamy swoje podejście do życia. Kiedy ktoś prowadzi blog, nie sposób podczas tych zmian, pozostać takim samym w swoich mediach, bo to byłoby zwyczajnie nieprawdziwe. Dlatego dzisiaj, będąc niepoprawną optymistką, szukającą w życiu tego co prawdziwe, wartościowe i ważne – chcę taką siebie pokazywać w swoich tekstach i jestem przekonana, że wychodzi mi to naprawdę dobrze! Ale do rzeczy.

Pewnie chcecie znać więcej szczegółów na temat Strefy Eksperta, tematów, a także … samej Magdy. Zacznijmy zatem od początku.

 

Kim jest Magda? Najlepiej niech ona sama Wam o tym powie!

 

 

Magda jest przede wszystkim kobietą :)

Witam Was bardzo serdecznie w miejscu, które inspiruje Was do lepszego życia. Jestem absolwentką studiów podyplomowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierunku „Dietetyka w Chorobach Wewnętrznych i Metabolicznych”, co pozwoliło mi na uzyskanie prestiżowego dyplomu, który z kolei pomaga mi w edukowaniu ludzi i sprawianiu, by żyli bardziej świadomie. Uzyskałam również stopień magistra dziennikarstwa na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zawodowo zajmuję się dietetyką kliniczną, przyjmuję pacjentów i układam indywidualne plany leczenia funkcjonalnego. Jestem założycielką Instytutu Medycyny Funkcjonalnej, który zmienia oblicze polskiej służby zdrowia. Współpracuję z licznymi profesjonalistami ze świata medycyny i nauki.  Tworzę autorskiego bloga  www.paleolifestyle.pl, który jest miejscem leczniczego żywienia, artykułów i badań naukowych. Współtworzę Polską Akademię Zdrowia i współpracuję z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego.

Prowadzę wykłady i szkolenia poświęcone diagnostyce i leczeniu chorób przewlekłych. Moimi pacjentami są przede wszystkim osoby, które chorują m.in. na celiakię, chorobę Hashimoto, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty, fibromialgia, zespół Reynauda, chorobę Leśniowskiego – Crohna, colitis ulcerosa, chorobę Gravesa – Basedowa, atopowe zapalenie skóry, choroby układu krążenia i nowotwory. Jestem także autorką wielu artykułów publikowanych w magazynie E!STILO. Moją misją jest pozostawienie po sobie jak największej liczby osób, które, będąc bardziej świadomymi i zdrowymi istotami, będą podejmowały odpowiedzialne decyzje w życiu swoim i swoich bliskich. Strefa Eksperta jest właśnie takim miejscem, w którym uczymy się życia od strony, której nikt nam nie pokazał i możemy liczyć w niej tylko na siebie – od strony zdrowia.

Dzięki niej dowiecie się:

  • w jaki sposób możecie naturalnie wspierać swoje organizmy w chorobie
  • jak jeść by tracić wagę a nie ją magazynować
  • Jakie badania warto wykonać w konkretnej chorobie i z jakim specjalistą warto omówić swój stan zdrowia.

Strefa eksperta będzie praktycznym poradnikiem opartym o doświadczenia Wasze i moich pacjentów.

 

Czym będzie Strefa Eksperta?

Strefa Eksperta, będzie strefą, w której razem z Magdą będziemy tworzyć cykle artykułów poruszających tematy zdrowia, psychologii, związków i wielu innych dziedzin życia. To Wy będziecie naszym motorem napędowym i inspiracją i będziemy otwarte na wszystkie Wasze sugestie. Postaramy się fachowo pomóc i merytorycznie odpowiedzieć na Wasze pytania i wątpliwości. Pierwszym cyklem, który już czeka na publikacje, jest wyczekiwana przez Was seria artykułów na temat choroby HASHIMOTO. Pierwszy wpis ukaże się już w następnym tygodniu, o czym poinformuję Was razem z Magdą w swoich mediach. Będzie to wstęp, w którym objaśnimy Wam czym jest choroba Hashimoto, jak ją wykryć, jakie badania należy zrobić i jakie kroki podjąć dalej. Pod tym postem, możecie oczywiście zostawić już swoje sugestie i pytania, na które chciałybyście znaleźć odpowiedź. Możecie też napisać jakie inne tematy chciałybyście tutaj zobaczyć. Jesteśmy tutaj dla WAS!

 

Jestem ogromnie podekscytowana. Wierzę, że to co stworzymy tutaj z Magdą, będzie mieć ogromną wartość i będzie pewną formą pomocy i podpowiedzi dla wielu z Was. Wierzę, że staniemy się dla Was źródłem fachowych informacji, które pomogą otworzyć oczy na wiele ważnych spraw. Pomogą stać Wam się świadomymi ludźmi, którzy widzą i dostrzegają więcej.

Nie tylko Strefa Eksperta, będzie naszym wspólnym dziełem. Z Magdą już teraz, planujemy dużo, dużo więcej. Myślę, że nie raz stworzymy Wam okazję do czerpania wiedzy i poznania nas osobiście. Na stronie Instytutu Medycyny Funkcjonalnej, będziecie mogli już za jakiś czas czytać moje artykułu, głównie w temacie rozwoju osobistego, do których przeczytania będę Was ochoczo zapraszać.

Na tym blogu było już kilka cyklów, ale żaden nie był dla mnie tak ważny i żaden nie był na pewien sposób nowym rozdziałem w moim życiu. Kilka projektów skończyło się szybciej, niż zaczęło, głównie z powodu złego doboru osób, które miały je ze mną tworzyć. Z Magdą jest inaczej. Mamy podobne poglądy na życie, podobne zainteresowania. Strefa Eksperta to nasze drugie dziecko i chciałabym byście zakochali się w nim tak mocno, jak w moim pierwszym ;) Póki co, pozostaje mi trzymać kciuki za powodzenie naszego wspólnego projektu i trzymać kciuki za to, by dowiedział się o nim każdy, dla kogo nasze wpisy będą mogły okazać się pożyteczne i pomocne. Niebawem na blogu Strefa Eksperta zostanie odpowiednio wyodrębniona i wyszczególniona, byście mogli łatwo odnaleźć wszystkie posty, które będą w niej publikowane.

Tymczasem czekamy na Wasze komentarze i propozycje tematów, oraz pytania dotyczące choroby Hashimoto. Już wkrótce pierwszy wpis, na który już teraz serdecznie Was zapraszamy!