Porządki domowe – czy można na nich zarobić?

12 maja 2016

Porządki domowe – dla jednych to codzienność, dla innych zmora, która nawiedza ich kilka razy do roku. Wiecie jak to jest. Brak systematyczności skutkuje nagłymi zrywami i odkryciem, że nasze mieszkanie to nic innego jak magazyn rzeczy niepotrzebnych. 

O ile łatwo jest wszystko spakować robiąc porządki domowe i to co się do niczego nie nadaje wyrzucić, a resztę oddać potrzebującym – tak w przypadku kiedy sami potrzebujemy kasy, trudno jest się pozbyć czegoś, co moglibyśmy opchnąć chociaż za piątaka. No tak…tylko komu i gdzie to wcisnąć? Pięć złotych może tyłka nam nie uratuje, ale jakby trzy worki takich niepotrzebnych rzeczy uzbierać – to z pięciu może zrobić się pięćdziesiąt. Jak nie pięćset.

Ten wpis to moje kolejne odkrycie. Mam to szczęście, że w swojej karierze blogowej, polecam tylko absolutne wg mnie hity. Tutaj nie ma miejsca na bezsensowne akcje i słabe produkty. Jeśli jest coś wartego polecenia – to muszę to wykrzyczeć całemu światu – po prostu. To o czym napiszę Wam dzisiaj, zostało już zrecenzowane przez telefon mojej mamie, siostrze i teściowej. A w realu to i narzeczonemu, kuzynowi i jego dziewczynie o tym opowiedziałam. Zajarana tematem niczym nastolatka nowym tuszem do rzęs. Dobra – ten słowotok to idealny dowód na to, że właśnie z ręką na sercu polecę Wam absolutną dla mnie petardę. Do rzeczy.

Właściwie to chyba muszę zacząć od początku… Jakiś czas temu założyłam konto na rozwijającym się serwisie wiewiorka.pl. No i tutaj nie ma innej opcji niż taka, żebym Wam to wszystko szczegółowo opisała. Zacznijmy zatem od tego, czym ten serwis jest…

Wiewiorka.pl to pierwsza w Polsce platforma internetowa, która pośredniczy między osobami segregującymi odpady oraz surowce nadające się do recyklingu, a firmami, które te surowce przetwarzają – w zamian oferując wynagrodzenie. Pewnie pomyślicie – po co pośrednicy, skoro można to załatwić samemu. Jeśli ktoś ma czas wozić w jedno miejsce ciuchy, w drugie butelki, a w trzecie jeszcze coś innego – to oczywiście – można. Jeśli jednak czasu praktycznie się nie ma, a dodatkowo chce się zarobić kilka groszy – lub pomóc potrzebującym – to jest to idealne rozwiązanie.

Co musicie zrobić ( bo to, że porządki domowe to już wiecie ;) ) :

 1. Zarejestrujcie się na wiewiorka.pl
 2. Poczekajcie aż na podany przez Wasz adres przyjdzie pakiet startowy ( worki i karta pre-paid)
 3. Zbieraj surowce

Karta pre-paid?! Jaka karta?! A no taka, którą dostajecie od serwisu i na którą będzie przelewane Wasze wynagrodzenie. Kartę możecie jednak wykorzystywać jak każdą inną – dokonywać na nią innych przelewów, płacąc nią, wypłacając pieniądze z bankomatu. Karta przychodzi do nas od razu aktywowana, więc możemy od razu z niej korzystać.

Kiedy zbierzecie już surowce, na wiewiorka.pl określicie ich rodzaj. Następnie należy nadać worek w swoim panelu i wybrać sposób wysyłki: paczkomat lub kurier.Po odebraniu przez kuriera przesyłki i dostarczeniu jej w odpowiednie miejsce – surowce zostaną sprawdzone, a na kartę pre-paid zostaną przelane nam pieniążki. Możecie oczywiście zdecydować się też na to, by pieniądze zasiliły konto wybranej fundacji. Brzmi fajnie? No pewnie!

Nie musicie się też martwić, że nie będziecie wiedzieć co do worków można włożyć – z pakietem otrzymacie ulotkę, w której zostały wyszczególnione rzeczy interesujące wiewiórkę – oraz te, które wiewiórki nie interesują np. zniszczone książki.

Jeszcze do niedawna wyrzucałam stare drukarki, telefony – a jeśli nie wyrzucałam – trzymałam, bo nie wiedziałam co mogłabym z nimi zrobić. Tak samo ubrania – oddaję masę potrzebującym, trochę sprzedaję, ale czasem nie mam możliwości ani sprzedania ( bo brak czasu), ani wywiezienia. Dodając do tego fakt, że teraz każda złotówka jest mi niesamowicie potrzebna – to idealna opcja, by grosz do grosza pomału odkładał się na nowej karcie.

Czy porządki domowe to coś na czym da się zarobić? Pewnie, że się da – uważam, że nawet jeśli nie są to kolosalne stawki, to pamiętajcie jednak, że grosz do grosza… ;)

 

IMG_3718

 

IMG_3721

 

IMG_3723

 

IMG_3724

 

IMG_3727

 

IMG_3728

 

IMG_3731

 

IMG_3735

 

IMG_3737

 

IMG_3740

 

porządki domowe

 

porządki domowe

 

IMG_3760

 

zdjęcia: Whale Photography

 • Kk

  Ten wpis jest świetny i mega inspirujący! Jak zwykle podsyłasz fenomenalne rozwiązania na najprostsze rzeczy♡♡ 😘😘😍😍

 • Maria Wojtczak

  Bajer! Dla mnie naprawdę bajer! I to lubię w Twoim blogu – jak już coś reklamujesz, to rzeczywiście coś co chce się polecać dalej. Super!

 • Damian T.

  lubię to ;)

 • Eliza

  Ja zazwyczaj ciuchy oddaję, a jakieś stare sprzęty wyrzucam – może to i błąd. Przejrzę cennik i zobaczę cóż ja tutaj niepotrzebnego mam. Dzięki za info.

 • Maria Woloszek

  Suuuper! Rejestruję się i zobaczę jak to wszystko wygląda! Alutka dzięki :*

 • Bożena Jędral

  Super sprawa, przekonałaś mnie do rejestracji :)

 • Natalia Kaczmarek

  Oj i ja się chyba skuszę :-*

 • salus salus

  Muszę się skusić

 • Iwona

  Widzę, że na facebooku wszyscy o ciuchach – a przecież można tutaj oddać masę innych rzeczy! I to mi się podoba! :)

 • elwira

  ekstra, ja mam sporo plyt i ksiazek a kilka groszy nawet sie przyda :)

 • Agnieszka Stefańczyk

  Super sprawa, wypróbuję na pewno. Zabiegana jestem okrutnie, a takie coś to duże ułatwienie :)

 • Babuszka

  ktoś sobie dobry biznes wymyślił – wszystko tam musi być czyste, nieuszkodzone, niezniszczone a płacą dosłownie grosze – złotówka za kilogram ciuchów, przecież to idzie dalej na handel. Nieuszkodzone zabawki, lepie dac cos potrzebujacym niz dorabiac kogos kto potem to sprzedaje za gruba kase