Pokój dla niemowlaka.

26 marca 2014

Pokój niemowlaka. Mnóstwo teraz wszędzie inspiracji i pomysłów na ich urządzenie. Przez ostatni okres ciąży codziennie godzinami przeszukiwałam internet wzdłuż i wszerz, żeby w końcu znaleźć to coś.

Pokój niemowlaka musi mieć właśnie dla mnie to coś, mieć duszę. Mi wszystko wydawało mi się jednak takie…takie samo. Na jedno kopyto. Nie jest prostą sprawą urządzić pokój dla nowo narodzonej istotki. Ale mając już jakąś koncepcję jesteśmy o krok do przodu.
Od samego początku wiedziałam, że chcę pójść w łagodne kolory, nie rzucające się w oczy, ale mające swój urok. Początkowo poszłam w brązy, biele i beże stąd wybór łóżeczka i pościeli. Znając już płeć dziecka wiedziałam, że będę mogła pozwolić sobie na pastelowy róż, który z bielą tworzy duet doskonały, tak jak np. koń na biegunach.
Zależało mi na tym, by pokój był przytulny i by patrząc na niego, chciało się w nim przebywać. Kombinowałam, zmieniałam, domawiałam co chwilę nowe rzeczy, aż w końcu osiągnęłam zamierzony efekt.
Mały, ciepły pokój, który mimo braku wyrazistych kolorów mocno podkreśla każdym detalem, że jest to pokój dziewczynki. Drewniane elementy takie jak domek czy lampa idealnie zgrywają się z lnem, który kocham. Diabeł tkwi w szczegółach. I to one dodają uroku niepozornych rzeczom. Tak jak np klamerki na kaloryferze czy tiulowe pompony przy oknie. Chmura kolorowymi łezkami rozświetliła cały pokój i w ten sposób utworzyła się piękna całość.
Czy jestem zadowolona z efektu? Tak ! Stworzyłam coś na swój sposób wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju. Mimo, że znajdują się w nim pewnie rzeczy, które są w wielu pokojach dziecięcych jak np. chmurka czy domek – jest to coś innego. I na tym właśnie mi zależało. Oprócz zdjęć zapraszam na krótki filmik na samym końcu postu. Enjoy! :)
FILMIK:
 

 
pościel, pufka, metkowiecDolly Shop
 
lampa, sowa, serce z napisem– decoHOUSE
 
literki POLA ze skrzydełkami – Kreatywna Igiełka
lniany królik, firanka, narzuta na kanapę- Lniany Dom
 
poduszki, klamerki, konik na biegunach, wieszak z ptaszkiem – Home&You
 
chmurka ( Pan Pepe), koń (White Rabbit) – kupione na Little Room
 
kocyk, leżaczek, maskotki – SMYK
 
kotek w łóżeczku – StinkyDogProduction
 
walizka – MONMON & BRUNTO
poduszka do karmienia – TuliBuzi
domek, mebelki – NETTO