Kariera Polityczna – kilka słów o mega planszówce

9 maja 2017

Ależ się ostatnio naśmialiśmy przy tej rozgrywce – razem z F. testujemy sobie po kolei wszystkie gry, które czekają w swojej kolejce i muszę przyznać, że sama nie potrafię zdecydować, która jest najlepsza. Wszystkie są boskie!

Jak już większość z Was wie, na blogu pojawił się cykl wpisów o grach – tym razem mamy przyjemność testować na własnej skórze gry ilustrowane rysunkami Andrzeja Mleczki. Są mega fajne, humorystyczne i potrafią człowieka mega wyluzować. Co prawda ciągle w każdą przegrywam, ale kto powiedział, że nie robię tego specjalnie – wiecie, taka #dobrażonka ze mnie i dbam o to, żeby partner był z siebie dumny ( tiaaaa).

Ostatnio daliście czadu i naprawdę sporo osób przeczytało recenzję gry Grunt to zdrowie, a i całkiem sporo wzięło udział w konkursie :) Mam nadzieję, że dzisiaj nie będzie inaczej. Ba! Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej! To co? Lecimy? A no lecimy!

KARIERA POLITYCZNA

 

 

Generalnie gra jest mega prosta. Przypomina trochę, a nawet trochę bardzo monopoly. Maszerujemy sobie wkoło planszy, z możliwością kupienia niektórych pól. Jest więzienie, są przestoje w kolejce, jest kasa za przejście przez start. Nie ma tutaj wielkiej filozofii – pole na którym staniesz po rzuceniu kostką, będzie opisane jak każde inne w instrukcji. Czyli najzwyczajniej w świecie kulasz kostką, stajesz na miejscu XYZ i jeśli nie pamiętasz o co chodziło, szukasz miejsca XYZ w instrukcji i wykonujesz polecenie. Nie ma tutaj właściwie niczego co mogłoby być niezrozumiałe.

Cel gry jest następujący: zdobyć dwa duże żetony poparcia oraz trzy duże żetony euro.

 

 

Gracze chodzą wkoło planszy natrafiając na różne rozgrywki. Na przykład kiedy staną na polu ŚLEPY LOS – ciągną kartę z takiej właśnie talii i odczytują jej treść – w konsekwencji zyskują lub tracą pieniądze.

 

 

Ciekawą rozgrywką jest też debata – gracz ciągnie kartę debata i odczytuje ją. Na kartach tych jest zawsze jakieś pytanie. Uczestnicy muszą odpowiedzieć na pytanie poprzez jedną ze swoich dziewięciu kart debata-odpowiedzi. Karty te mają wskaźnik procentowy. Uczestnicy pokazują wybrane przez siebie odpowiedzi i wygrywa ten, kto miał więcej procentów. Teoretycznie jest to proste – wystarczy pokazać najwyższy procent – ale nie do końca. Czasem niższe procenty mają większą wygraną, nie wiadomo więc jaką strategię ma drugi uczestnik i czy nie pokaże np. 10 %.

 

 

 

 

 

 

Bardzo ciekawą sprawą jest pole ruletka. Gracz deklaruje kwotę zakładu i wybiera kolor czarny lub czerwony. Rzuca kostką i… jeżeli wypadnie wytypowany przez niego kolor – wygrywa. Jeżeli nie – traci żetony euro, które obstawił.

Stałą metodą zarabiania w grze jest kupowanie dowolnych pół na planszy. Tak jak w monopoly – kiedy stanie wtedy na nich inny gracz, będzie musiał nam zapłacić.

 

 

Gra jest nieprzewidywalna. W jednej chwili masz dużo, a za moment połowę tracisz. Jest wiele zwrotów akcji i trzeba być czujnym, żeby wymieniać żetony na te pożądane, które zapewnią nam zwycięstwo. Mówiąc jaśniej – w grze obracamy małymi żetonami euro i żetonami poparcia – i tylko ich odpowiednia liczba może zostać wymieniona na żetony potrzebne do zwycięstwa.

 

 

Gra jest naprawdę ciekawa i nie powiem, bo można w niej dość mocno ze sobą rywalizować w gonitwie o upragnione żetony. W sumie to bardzo łagodne odzwierciedlenie prawdziwej polityki i walki o miejsce przy korytku, nieprawdaż? ;)

 

KONKURS !!!

Do rozdania mam dwa egzemplarze gry KARIERA POLITYCZNA. Wystarczy, że w komentarzu pod tym postem na blogu odpowiesz na pytanie, które znalazłam właśnie w opisywanej przeze mnie grze :) Ciekawe czy znacie odpowiedź! :P

Kto powiedział: „Kolega twierdzi nawet, że mam kurwiki w oczach”?

a) Anna Grodzka

b) Anita Błochowiak

c) Renata Beger

Z kolei pod postem na FB o tutaj, daj mi po prostu jakiś fajny komentarz :) Tylko tyle! Bawimy się do końca tego tygodnia tj. do końca dnia 14 maja. Wyniki ogłoszę w przeciągu pięciu dni od zakończenia konkursu :) Bądźcie czujni!

A jeśli już teraz chcecie zamówić grę dla siebie, lub dla swoich bliskich, albo chcecie po prostu zobaczyć inne gry z tej serii, możecie zrobić to tutaj.

POWODZENIA !!!

 

WYNIKI !

Kochani serdecznie dziękuję Wam za tak liczny udział w konkursie. Przed nami jeszcze TRZY konkursy z grami z tej serii, a nie wspomnę o innych – będzie duuużo zabawy. Póki co, chciałabym jednak nagrodzić osoby, który wzięły udział w tej zabawie i którym się poszczęściło – nie mogę nagrodzić więcej niż dwóch osób, ale wierzę, że Wy to rozumiecie i spróbujecie w kolejnych konkursach. Tymczasem nagrody lecą do…

Katarzyna Anka i Marzena Nawrot.

Czekam na Waszą wiadomość na priv. GRATULACJE!