Hello Kitty, róż i plastik… wybory mojego dziecka

19 kwietnia 2016

Hello Kitty, plastik, broń i brzydkie potwory – oj jak my tego matki nie lubimy, oj jak to źle na dzieci wpływa, niczego nie uczy, a jeszcze zaszkodzić może. Przecież my w dzieciństwie nigdy się w policjantów i złodziei nie bawiliśmy, a chude lalki barbie to przyczyna naszych dzisiejszych kompleksów. Bzdura!

 

Zabawka to zabawka. Może kiedy jeszcze byłam na etapie wybierania śpioszków na 56 cm, to mówiłam sobie, że żadnych plastikowych kiciusiów w domu nie będzie, ale jakoś szybko zrozumiałam, że szczęście dla matki największe to radość dziecka z czegokolwiek, a nie radość z designu zabawki czy ścian. I mimo że moje dziecko uwielbia drewniane zabawki, bawi się nimi chętnie od maleńkości, tak też wkracza teraz w etap fascynacji swoimi ulubionymi bajkowymi postaciami. I choć bajek w TV nie ogląda, to filmiki na YT, skutecznie zaraziły ją miłością do Hello Kitty, Myszki Minnie i Świnki Peppy. Zrozumiałam, że dla dziecka nie ma znaczenia wygląd, cena ( no dobra to wiedziałam od zawsze) , a ma znaczenie tylko i wyłącznie wpasowanie się w gust małego dziecka i przeznaczenie czyli… zabawa.

 

Niejednokrotnie spotkałam się z odmową kupna zabawki przez matkę, bo: tandeta, bo niemodny wzór. Owszem, czasem dziecko uprze się na coś, co my matki doskonale wiemy, że jutro zostanie rzucone w kąt, albo najzwyczajniej w świecie nie stracimy dychy na miecz świetlny, który pachnie jeszcze chińskimi rączkami. Ale odmawiać dziecku tylko dlatego, że wzór hello kitty jest ponoć oklepany i beznadziejny? Dobra! Dla mnie to też nie jest coś co powala designem, ale moje dziecko kwiczy na widok takich pierdołek i potrafi się nimi ( i ze mną, sick!) bawić całe godziny. I serio bez znaczenia jest, czy to kawałek drewna czy plastiku. Zabawa jest przednia tak czy tak. U nas z zabawkami do pewnego czasu było jak z ubieraniem – jeśli Pola dawała mi wolną ręką, wybierałam to co mi się podoba. Jeśli jednak Pola twardo pokazywała, że woli ubrać bluzkę z kucykami pony – ustępowałam i nie zakładałam na siłę czegoś innego. Rzecz z zabawkami uległa jednak zmianie. Z ciuchami trochę też. Znam gust swojego dziecka, więc staram się wybierać takie rzeczy, które jej sprawią radość, na których widok ona będzie piszczeć z zachwytu. Uruchomiła mi się w tym przypadku taka chęć zwyczajnego sprawiania radości, co cieszy mnie bardziej w tym życiu niż cokolwiek innego. I choć w naszym domu jest wiele bardzo drogich zabawek, tak coraz częściej znajdują się w nim tanie gadżety, które w użytku są częściej niż te drogie cacka.

 

O kwestii, że nie zabawki, a czas jest najważniejszy wspominać nie będę. Jedno drugiego nie wyklucza, a fakt, że takie komentarze pojawiają się tylko przy drogich zabawach zdecydowanie potwierdza regułę, że to my mamy fioła na punkcie kasy – bo skoro dla dzieci cena nieważna…to jakie znaczenie na wychowanie dzieci i czas spędzany z nimi ma fakt, że na jedną zabawkę wydaliśmy 20 zł, a na jedną 500? ;) W naszym przypadku zresztą zabawki = wspólny czas. No przykro mi, ale nie jestem matką kreatywną, nie chce mi się wymyślać tysiąca kreatywnych zabaw, a na wycinanie i inne tego typu rzeczy przyjdzie jeszcze czas. Zabawki to dla mnie wybawienie – wystarczy kupić ( lub dostać w prezencie) wyjąć i … bawić się razem z dzieckiem długie godziny :)

 

W efekcie wyborów moich i mojego dziecka – w naszym domu panuje absolotny misz-masz. Pola bawi się zarówno swoim drewnianym bębenkiem jak i plastikowym domkiem. Z chęcią gra na drewnianych cymbałkach, ale tak samo uwielbia zabawę z plastikowym hello kitty – grającym na dodatek. I to samo tyczy się ubierania – kocha swoj różowy plecak z peppą tak samo jak i zieloną torebkę na łańcuszku, która żadnego wzoru nie ma.

 

Więc tak – pozwalam na różowe ubrania, plastikowe, grające zabawki i różne inny wymysły mojego dziecka. Bo ani jej zabawki, ani jej ubiór nie są dla mnie, a dla niej. I jeśli ma ochotę wyjść na dwór cała skąpana w różu, z armią hello kitty i wychudzonych barbie – to wychodzi na dwór właśnie tak i nikomu nic do tego! Nawet jej matce jedynej :)
A jeśli i Wasze dzieci kochają ten szatański wymysł Hello Kitty, to uspokajam Was! I takie zabawki świetnie wyglądają ( skoro nawet mi się spodobały) no i są … tanie przede wszystkim. Dla Poli to był chyba jeden z piękniejszych prezentów jakie dostała – chociaż pomału zaczynam mieć wrażenie, że dla niej każdy prezent jest wyjątkowy. Dzisiaj możecie jeszcze prościej sprawić dzieciakom radość, bo na hasło „mamalla” macie rabaty do nawet 40%. Na grającego Heloł Kitiego, na tego pluszowego, na tego mini…i wiele innych pierdół :) Lećcie na kupzabawke.pl i niskim kosztem sprawdźcie dzieciakom radochę :)

 

 A tą przepiękną sukienkę ze zdjęcia znajdziecie na Little Gold King <3

 

DSC_1635

 

DSC_1636

 

DSC_1637

 

DSC_1640

 

DSC_1646

 

DSC_1647

 

DSC_1650

 

DSC_1651

 

DSC_1652

 

DSC_1653

 

hello kitty

 

DSC_1656

 

DSC_1658

 

hello kitty

 

hello kitty

 

DSC_1663

 

DSC_1664

 

DSC_1666

 

DSC_1667

 

DSC_1668

 

DSC_1669

 

DSC_1674

 

DSC_1676

 

DSC_1680

 

DSC_1681

 

DSC_1682

 

DSC_1685

 

DSC_1689
DSC_1690

 

DSC_1691

 

DSC_1692

 

DSC_1693

 

DSC_1694

 

DSC_1698

 

DSC_1700

 

DSC_1701

 

DSC_1702

 

PS: KOCHANI PILNE! Zajmie Wam to tylko pół minuty, a mnie przybliży do realizacji kolejnego marzenia… Wiecie, że lubię podejmować się wielu wyzwań. Tym, którego podjęłam się teraz to plebiscyt KIK – kobieta roku. Startuję ponieważ … no właśnie – dlaczego startuję? Bo jestem kobietą spełnioną, taką która robi coś co ma wartość – często motywuje innych do zmiany swojego życia na lepsze, rozbawia do łez, wzrusza. Nie uważam się za nikogo wyjątkowego, ale czasem robię „wyjątkowe” rzeczy.

Głosowanie jest internetowe. Żadnych smsów, kosztów. Jedyne co musicie zrobić to kliknąć „zagłosuj”, wpisać swój e-mail i potwierdzić głos, który przyjdzie na waszą skrzynkę. Sprawdźcie SPAM, bo to tam może wylądować wiadomość.

Będę Wam moi drodzy ogromnie wdzięczna. Wszystko co tutaj robię, robię dla Was, dla Was tworzę coraz wyższej jakości teksty, zdjęcia. To z Wami tworzę piękną społeczność i chciałabym byście poświęciły mi teraz kilka sekund… Mogę na Was liczyć?!

ZAGŁOSUJ