Czarne nigdy nie będzie białe.

20 stycznia 2015

Miałaś kiedyś do czynienia z osobami, które miały niesamowitą moc wmawiania, że czarne jest białe, a białe jest czarne? I chociaż normalnie dałabyś sobie rękę uciąć, że tak nie jest to tym razem byłaś w stanie uwierzyć? Ja miałam tak przez ostatnie lata. Nieustannie wmawiano mi rzeczy, które były jedną wielką bzdurą, ale łykałam je jak naiwna dziewczynka, bo ktoś kto mi je wmawiał miał tę moc…moc wmawiania mi rzeczy, które nie istnieją. Czasem na czyjeś ściemy tracimy dni, miesiące, lata, by nagle dostać takiego kopa w dupę, że jest ci ciężko wstać. Czasem jednak mówimy „stop” i nie pozwalamy kopać się dalej.

 

Nie wiem czy to przez moją naiwność, czy przez życiowego pecha, ale odkąd pamiętam na swojej życiowej ścieżce stawali mi ludzie, którzy na czole powinni mieć wypisane „OSZUST”. Oszust to taka podstępna, wredna istota, która zwabi Cię słodkim ciasteczkiem, a Ty nie zdążysz się nawet obejrzeć i będziesz marionetką w jego rękach. Oszuści występują w postaci przyjaciół, rodziny, ukochanego. Przyjaciele będą zawsze kiedy będzie Ci źle, będą poklepywać po ramieniu, a w głębi duszy będą się szyderczo śmiać i cieszyć z naszego nieszczęścia. To zazwyczaj oni będą publicznie Cię obsmarowywać jako „anonim”, by pod spodem już swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem obronić Cię i pokazać jacy są wierni. Rodzina – kiedy jest oszustem, często całuje Cię w policzek, daje prezent na gwiazdkę, robi sobie z Tobą zdjęcia, by zaraz po Twoim wyjściu powiedzieć komuś obok, że śmierdziało Ci z buzi, a Twoje uda zrobiły się ostatnio obleśnie grube. W bonusie rodzinna oszustka powie jeszcze, że jesteś nieporadna i dziw, że ktoś w ogóle Cię zechciał. Ukochany oszust to jednak najlepsze zjawisko. Ukochani, z którymi żyje się pod jednym dachem będą się uśmiechać i całować w czółko, a ukochana będzie od rana do nocy zapieprzać, żeby na stole był ciepły obiadek, a koszule były zawsze czyste i poprasowane. Kiedy jednak ukochana popełni małą gafę, oszust staje się tyranem, który całą sprawę poprowadzi tak, żebyś uwierzyła, że to Ty jesteś problemem. Oszuści często są przystojni, a kiedy nie są to po prostu mają to coś. Oszuści uzależniają przez co ciężko jest zrezygnować z ich obecności obok. Oszuści są w stanie wmówić, że czarne jest białe, a białe jest czarne. A Ci, którzy są po drugiej stronie – ich ofiary, będą wierzyć w to tak długo dopóki nikt nie zdejmie im z oczu klapek, które przylepiono kilka lat temu na super glue.

 

Odklejenie tych klapek graniczy jednak często z cudem. Czasem pozostają one na naszych oczach całe życie. Czasem odlepiamy je na siłę miesiącami, latami. Czasem ktoś zupełnie przez przypadek, albo za pomocą kilku ostrych słów zdejmie Ci je natychmiast. Czasem jednak cieszymy się, że je mamy. Pozwalają one nie dostrzegać tego, co mogłoby nas zaboleć. Pozwalają być ślepymi na problemy i ślepymi na oszustwa. Nosimy dumnie te klapki na oczach nie widząc, że ktoś na czole ma jak byk wypisane „Robię Cię w …”.

Obecnie w moim życiu nadszedł etap zmian. Powolnych, ale takich, które przynoszą dobry, trwały skutek. Usłyszałam kiedyś, że jeśli chcesz w swoim życiu osiągać sukcesy i być szczęśliwym, konieczne jest byś pozbył się nieudaczników ze swojego życia. W końcu…z kim się przystaje takim się staje. Koło nieudacznika postawiłabym jeszcze oszusta i oto proszę – tych „kwiatków” pozbywam się ostatnio ze swojego życia. Wyrywam jak chwasty i rzucam o ziemię bez żadnej litości. Nie ma taryfy ulgowej. Nie ważne czy byłeś przyjacielem, mężczyzną mojego życia czy ukochaną kuzynką. Jeśli nawet w minimalnym stopniu zatruwasz moje życie i wmawiasz mi coś czego nie ma – jesteś nikim. Nie liczą się sentymenty – gdybyśmy się nimi kierowali marnowalibyśmy całe swoje krótkie życia na ludzi, którzy na nas nie zasługują.

Czarne nigdy nie będzie białe, a białe nigdy nie będzie czarne. Jeśli wmawiasz sobie, że tak będzie to trzymam kciuki za to, by i Tobie ktoś zdjął z oczu klapki, przez które widzisz świat nieco inaczej niż powinnaś. Niby wszystko w życiu jest pewnego rodzaju iluzją, magią…ale nie pozwól by było kłamstwem.

 

buty – adidas

spodnie, kurtka, bluzka – bershka

czapka, rękawiczki , szal – medicine

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20