Fotografia ślubna – 9 najlepszych fotografów

25 września 2015

Co jakiś czas na facebooku, pojawia mi się polubione przez kogoś innego zdjęcie. I nie wiem czemu, ale jeśli jest to fotografia ślubna to przykuwa moją uwagę 10 razy bardziej niż jakakolwiek inna. Jeśli jednak dane zdjęcie jest wyjątkowe – to ląduje w mojej pamięci na zawsze, a fp danego fotografa jest polubione już na wieki. I mimo, że w lajkach i komentarzach jestem dość bierna – tak wyjątkowe fotografie zawsze zgarniają moje uznanie, a często nawet są pokazywane dalej…i dalej.

Fotografia ślubna to wyjątkowy temat. Gdzieś tam w głowie malutkimi kroczkami planuję swoje wesele. Wiem, że nastąpi to dopiero za kilka lat, ale lubię mimo wszystko zawsze wiedzieć, jak wyglądałoby ono, gdyby nastąpiło tu i teraz. Oglądam w sieci ślubne filmiki, fotoreportaże, sukienki i sale ślubne. Gdyby ktoś dzisiaj obudził mnie o 4 nad ranem i powiedział, że wesele za tydzień – z marszu podałabym wszystkie szczegóły. Gdzie, jak, przy jakiej muzyce.

Zarówno zdjęcia jak i film to coś co sprawi, że ten dzień nie pozostanie tylko w naszych głowach. Ale już na zawsze pozostanie uwieczniony w taki sposób, że będzie mogli do niego wracać w każdej chwili, nie bojąc się, że umknie nam jakiś szczegół. Jestem osobą, która uważa, że w tym dniu najważniejsza jest miłość. Oczywiście, że tak! Ale czy to, że zależy mi na pięknej oprawie i profesjonalistach, którzy to wszystko cudownie uwiecznią sprawia, że robię z tego jakiś cyrk? Nie sądzę!

Nie lubię za bardzo kogoś chwalić, polecać…Może nie tyle co nie lubię, ale po prostu mało jest dla mnie rzeczy, które by na to naprawdę zasługiwały. Jeśli jednak siedzę z koleżankę na piwie i mówię jej „Słuchaj, zobacz sobie na fejsie takiego fotografa…” to znaczy, że to naprawdę jest coś wg mnie warte uwagi.

I własnie dlatego odczuwam OGROMNĄ potrzebę pokazania Wam dzieł kilku fotografów, którzy są dla mnie totalnymi mistrzami w tym co robią. Co prawda ich styl ma specyficzną grupę odbiorców – takich jak ja. Z duszą artysty. Człowiek, który się nie zna i zatrudni Zenka z shitowym aparatem, bo tak taniej na większość tych ujęć zareagowałby – „a co to ma być? W ogóle mnie tu nie widać i te ludzie takie rozmazane!”. Spoko – nie każdy musi się znać, a i nie każdy „fotograf” musi umieć robić ładne zdjęcia. Niestety…

Przedstawiam Wam zatem najlepszych „artystów”. Bo fotografia ślubna, którą zobaczycie poniżej, to DLA MNIE po prostu dzieła sztuki…a, że jest na nich uwieczniona najpiękniejsza chwila w życiu – są po prostu bezcenne.

KOLEJNOŚĆ PRZYPADKOWA! ;)

a.labuhn produkt

Totalny odlot… jakiś laik powiedziałby ” Co to ma być? Ucięta głowa? Nie widać mi oczu?” – dla mnie właśnie łamanie zasad fotografii i własny styl to coś co pozwala się wyróżniać. Połączone z okiem fotografa, który potrafi uchwycić każdą, nawet z pozoru błahą sytuację i sprawić, że człowiek patrząc na nią, rozpływa się – to daje właśnie taki efekt…

fotografia ślubna

 

fotografia ślubna

 

fotografia ślubna

 

4

 

5

 

6

 

The Snap Shots

Niesamowite kadry, ujęcia i te lekko „stłumione” kolory – kocham to połączenie i zachwycam się z każdym nowym zdjęciem…

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

Wegner-Keiling Photography

Zdziwiona Patrycjo? Kiedy powiedziałam jej, że mam w planach takich wpis, zapytałam „Umieścić Cię?” – odpowiedziała „Chora jesteś?” – może czuła, że na tle tych wszystkich mistrzów wypada blado. Nie wiem. Mam gdzieś co myśli, bo w tych sprawach jestem obiektywna. I jeśli robiłaby shit – powiedziałabym jej to. Ale jej prace zasługują na uznanie… tak samo jak inne, które Wam dzisiaj pokazuję. Patrycja to dusza artysty. Nigdy nie traktowała tego jako „pracy” czy przymusu. Ma swój określony styl, który jeśli już przyciąga – to zbiera liczne pochwały i zachwyty.

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

pati

 

Anita Suchocka Photography 

Tutaj każde zdjęcie ma duszę, historię i każde zdjęcie sprawia, że człowiek się przy nim zatrzymuje. Emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Chyba o to chodzi w fotografii, prawda?

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

 Kalina Studio

Ja doprawdy nie rozumiem jak kobiety mogą być nazywane słabą płcią. Czy słaba płeć robiłaby takie zdjęcia? Nie sądzę. Unikat. Nie znajdziecie w sieci niczego co mogłoby Wam przypominać jej dzieła. Indywidualny styl, który powalił mnie na kolana od pierwszego wejrzenia.

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

 Adam Trzcionka 

Czasem po prostu brak słów, by opisać to co się widzi. Fach w ręku widać tu gołym okiem. Każdy szczegół, dbałość o detale, fantastyczne ujęcia, które chyba każdy z nas chciałby mieć w swoim albumie. To nie jest tylko fotografia. To jest sztuka, której nikt nie jest w stanie podrobić.

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

White Smoke Studio 

Oglądając te zdjęcie uśmiecham się sama do siebie i mam wrażenie jakbym tam była i znała tych wszystkich ludzi. Wychwycone wśród tłumu uśmiechy, najmniejsze szczegóły, które nie jednemu fotografowi, by po prostu umknęły. White Smoke Studio to zdecydowanie inne spojrzenie na fotografię.

1

 

2

3

 

4

 

5

 

6

 

 

7

 

8

 

 Subtle Studio 

Czasem nasze oczy widują rzeczy, które zapierają nam dech w piersiach. To idealne zdanie, który opisuje twórczość prosto z pod obiektywu Subtle Studio.

 

1

 

2

 

3

 

 

 

4

 

5

 

6

 

7

 

 Górscy Fotografia 

Często oglądając różne reportaże ślubne, mam wrażenie, że oglądam backstage jakiegoś romantycznego filmu. Ale nie…to tylko rzeczywistość, która uchwycona własnie w taki sposób, zdaje się być po prostu piękną bajką…mistrzostwo w każdym calu.

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

Spędziłam wiele godzin na szukaniu dzisiątego fotografa. Wiecie, żeby zrobić taką złotą dziesiątkę jeśli chodzi o kategorię: fotografia ślubna. I choć podobało mi się jeszcze wiele innych – to nie było to coś, co urwałoby mi tyłek. A nie chcę polecać Wam czegoś do czego nie jestem do końca przekonana. Przy wyborze powyższych fotografów kierowałam się tym, że przeglądając ich strony czułam magię, emocje i czułam to przy każdym zdjęciu, a nie przy 5 na 100.

No dobra – pewnie na koniec spytacie mnie – kogo Ty byś wybrała? Szczerze? Myślałam nad tym wczoraj dość długo, bo jednak wszyscy z tej 9 są dla mnie mistrzami. No ale jeśli musiałam bym podjąć tu i teraz ostateczną decyzję…wybrałabym…dobra – poległam. Serio, nie wiem. Obdzwoniłabym chyba wszystkich i drogą eliminacji spośród tych, którzy mają wolny termin jakoś bym kogoś wybrała. Także drodzy fotografowie…na pewno, z którymś z Was zobaczę się za kilka lat i sprawdzę Wasze usługi na własnej skórze.

Póki co pozostaje mi pogratulować wszystkim z Was i każdemu z osobna – to co robicie jest sztuką. Wychwycić ten moment i sprawić, że nawet ktoś kto tam nie był poczuje emocje na własnej skórze – to jest coś co udaje się niewielu fotografom. Ale Wam się udaje – za każdym razem. Widać w tych zdjęciach przede wszystkim Waszą pasję. Bo bez niej cała ta fotografia ślubna, nie byłaby nic warta…