6 rzeczy przez które NIE osiągniesz sukcesu.

11 lutego 2015

W ostatni dzień wyścigu szczurów w blog roku, wiele blogerek ku mojemu zdziwieniu opublikowało wpisy na FP, w których mobilizowały czytelników do oddania na mnie głosów. Coś mnie podkusiło żeby poczytać komentarze…

„Na mnie ona nie ma co liczyć” ; ” Nie przepadam za nią”… wszystko zaakcentowane 3 kropkami dla podkreślenia niechęci jaką żywią do mojej osoby. I wszystko byłoby spoko, bo przecież cały świat nie musi mnie lubić…ale nazwiska znane. Skąd? Kilka osób było moimi czytelnikami do czasu kiedy zaczęłam…być szczęśliwa. Pamiętam takie ewenementy. Były przy mnie wirtualnie kiedy było mi źle, a moje wpisy na kilometr zalatywały smutkiem i pustką w mojej duszy. Przecież ludzie tak kochają ludzkie tragedie. Kochają świadomość, że ktoś ma przesrane tak jak oni albo jeszcze gorzej. A tu zonk. Mamala urodziła i zamiast zaszyć się w domu w brudnym dresie to spełnia marzenia i jeszcze perfidnie pisze o tym publicznie. A przecież my tak tego nie lubimy. Ja to ja. Kiedyś mama chorego dziecka prowadząca blog (nie pamiętam jaki) napisała mi, że wielu czytelników odwróciło się od niej kiedy jej wpisy zaczęły być…radosne. ” Kiedyś tu było lepiej, byłaś prawdziwa, a nie taka cukierkowa”. Wyobrażacie sobie? Napisać matce chorego dziecka, że lepiej było kiedy 24h płakała i była bezsilna zamiast pogratulować, że z uśmiechem na twarzy walczy z tragedią i jest silna? Nasza polska mentalność, która nie pozwala cieszyć się z sukcesów i radości innych , a nakazuje czekać na wieść pełną smutku ” Nie udało mi się”… Nie cierpimy pewności siebie, która bije od innych z daleka. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego? Bo mamy kompleksy. Bo czujemy się mali przy ludziach sukcesu, przy ludziach, którzy walczą, a nasze zranione ego nie pozwala nam kibicować, tylko modli się o porażkę innej osoby. Masz wrażenie, że piszę o Tobie? W takim razie Ty nigdy nic nie osiągniesz. Zgadnij dlaczego.

1) Zazdrość – taka niezdrowa, przez którą tracimy zdrowy rozsądek i nienawidzimy ludzi. Zazdrościmy piosenkarce białych zębów więc pocieszmy się faktem, że na sto procent jest głupia, a żeby znaleźć się na scenie poszła z producentem do łóżka. Aha. No i wcale nie chciałabyś mieć takich białych zębów. A nawet jakbyś miała kasę to byś sobie ich nie zrobiła, mam rację?

DSC_2199

 

2) Zawiść – to jeszcze gorsze od chorej zazdrości. Jeśli życzysz komuś źle, bo ma od Ciebie lepsze auto, ładniejsze nogi czy więcej osiągnięć to jesteś zwyczajnym prostakiem, a Twoje zachowanie jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Pamiętaj, że na jędrne nogi ktoś zapracował godzinami treningów, a auto niekoniecznie jest kradzione, ale kupione za ciężko zarobione pieniądze. Też chcesz takie nogi i auto? To schowaj zawiść do kieszeni idź na trening i zrób wszystko, by mieć takie auto jakie chcesz. Da się, serio. Sama jeszcze jakiegoś mega wypasionego nie posiadam, ale mam w sobie tyle determinacji , że za kilka lat na pewno będę jeździć wygodnym mercedesem. Na razie ani mnie nie stać ani takiej potrzeby nie mam. Czujesz gul w gardle? Całkiem niepotrzebnie. Jesteś w tym samym punkcie co ja. Możesz osiągnąć tyle samo. Tylko najpierw musisz wstać. I nie ściemniaj mi tutaj, że nawet jak będziesz miała pieniądze to dalej będziesz jeździć rozwalonym maluchem. Nie uwierzę w to tak samo jak w to, że jeśli będziesz miała propozycję zostania dyrektorem to wciąż będziesz chciała pracować na zmywaku.

DSC_2197

 

 

3) Lenistwo – jeśli po dziś dzień Twoim ulubionym zajęciem jest wcinanie marsów i oglądanie kiepskich w wygodnym fotelu to muszę Cię zmartwić – jedyne czego się dorobisz to fałdy tłuszczu i nadwagi. Leniwi ludzie może mają w życiu łatwiej, bo ze wszystkim idą na łatwiznę, ale najlepsze rzeczy nie są proste w osiągnięciu. One wymagają czegoś więcej niż ruszenia 4 liter do sklepu po batona.

DSC_2205

 

4) Wymówki – nie mogę bo mam dziecko; nie mogę, bo nie mam czasu ; nie mogę, bo…bo nie chcesz do cholery ! Powinnam tutaj powstawiać wiadomości od samotnych matek, które z dzieckiem pod pachą bez niczyjej pomocy realizują się i dają radę ze wszystkim. To nic, że zaklną kilkanaście razy dziennie z bezsilności – idą dalej!

DSC_2201

 

5) Strach – o ten, przed porażką. Jeśli jest zbyt duży, już zawsze będzie blokował Cię przed krokiem naprzód. Będzie Cię paraliżował i wmawiał, że nie dasz rady, że się potkniesz. I co z tego? Potkniesz się tysiąc razy, ale wierz mi, że potknięcia wbrew pozorom umacniają i wzbogacają Cię o nowe doświadczenia.

DSC_2198

 

6) Wątpliwości – ciągłe wątpienie w siebie, w swoje możliwości, w swój talent. Poczucie, że jest się nie wystarczająco dobrym. Spoko, możesz czasem wątpić, ale jeśli będzie to u Ciebie codziennością i nie powiesz temu stop to nigdy nie uwierzysz w to, że MOŻESZ WSZYSTKO. Nawet jeśli będziesz próbował swoich sił w czymkolwiek, zawsze będziesz dochodzić do punktu, w którym zwątpisz, że to wszystko ma sens. I tak będzie działo się ze wszystkim czego się nie tkniesz. A wystarczy uwierzyć…w siebie i we własne możliwości, a na każdą myśl, która zmierza w kierunku „Ehh…chyba nie dam rady” zareagować szybkim kuksańcem i zdaniem ” Jak ja nie dam rady, to kto?” – no kto? Oczywiście, że Ty.

DSC_2203

 

Tak naprawdę przeszkód  w osiągnięciu sukcesu jest wiele. Mogą nią być też inni ludzie, ale największą i najgroźniejszą przeszkodą jesteśmy my sami. Każdy z nas jest kowalem własnego losu i to my decydujemy o tym co znajdzie się na szczycie schodów, którymi zmierzamy, a także co spotka nas po drodze i jak się z tym zmierzymy. Nie porównuj się z innymi. Każdy jest inny. Jeśli zmierzasz na samą górę to nie narzekaj, że Ci ciężko. Nie patrz w dół, w tył – możesz stracić równowagę i spaść. Bądź najlepszą wersją siebie, jedyną i niepowtarzalną. Najlepszym oryginałem, nigdy kopią. Zapomnij co to zazdrość, zawiść i strach. Jeśli pragniesz sukcesu – sięgnij po niego. Tak po prostu.

 

bluzka – TUTAJ

spodnie – TUTAJ

 

DSC_2208

 

DSC_2209

 

DSC_2210

 

DSC_2211

 

DSC_2215

 

DSC_2225

 

DSC_2228

 

DSC_2230

 

DSC_raze

 

bluzka – TUTAJ

spodnie – TUTAJ