5 rzeczy dzięki, którym spędzisz najlepsze święta w swoim życiu !

22 grudnia 2014

Znudzony tradycyjnymi świętami? Są one dla Ciebie okrutnym zjawiskiem komercji i fałszywych uśmiechów bliskich przy stole, którzy w rzeczywistości Cię nienawidzą? Jesteś zły, że mama kazała myć Ci schody dla Jezusa i gotować  12 potraw? Jesteś wściekły, że musisz wbić się w koszulę i siedzieć przy stole jak za karę, a zamiast muzyki dance słuchać dennych kolęd?

 

Mam dla Ciebie 5 wskazówek, które sprawią, że te święta będą wyjątkowe i niezapomniane! Jedyne w swoim rodzaju! Zastosuj się do nich, a nie pożałujesz! Wskazówki można dowolnie modyfikować, ale pamiętaj, że skala hardkoru może zostać jedynie podniesiona! Nie ułatwiaj sobie!

 

  • Żywy karp w przełyku – nudzi Cię tradycyjnie podany karp na stole wigilijnym rok w rok? Zjedz go żywego! Pokaż gościom, że jedzenie nie musi być zawsze w takiej samej formie! Połknij go jak prawdziwy dżentelmen. Tylko nie patrz mu w oczy, bo możesz wymięknąć.

 

  • Rzut bombką do kapelusza – ustaw gości w progu drzwi. To będzie linia, której nie można przekroczyć podczas rzutu! Ten, który rozbije najwięcej bombek, wsadza sobię petardę w tyłek, a ty odpalasz! Będzie BOMBAstycznie!

 

  • Akupunktura z igieł choinki – rozbierz się do naga, zrzuć wszystko ze stołu wigilijnego i połóż się na nim. Poproś gości by igła po igle wbijali Ci je na powierzchni całego ciała. Największą ich ilość należy wbić w miejsca intymne. Zaciśnij zęby i poproś, by ktoś sfilmował wydarzenie. Będzie bolało, ale będziesz miał co wspominać!

 

  • Bieliźniana wieczerza – zmartwiony faktem, że musisz męczyć się przy stole w koszuli/sukience/garniturze? Przyjdź w samej bieliźnie! Złam schematy i przełam nudę! Święta nie muszą być sztywne, można je przeżyć „na luzaka”!

 

  • Miej w dupie święta – idź spać. I tak co roku dzieje się to samo, więc nic szczególnego Cię nie ominie, a goście na pewno odetchną z ulgą, że przy stole w tym roku nie siedzi jakiś obrażony na cały świat gbur!

 

A tak całkiem serio… to spędźcie te święta po prostu…spokojnie. Nie narzekajcie – skupcie się na tym co dobre, na tym co piękne. Dostrzeżcie piękno w szczegółach, pokażcie miłość mocniej niż zwykle, przytulcie najbliższych tak jakby jutra miało nie być. Uśmiechnijcie się przy stole wigilijnym tak, że zaboli Was żuchwa. Ucieszcie się ze skarpet od gwiazdora i nie przegapcie uśmiechów Waszych dzieci rozpakowujących swoje podarunki. Nie złośćcie się, że Wasz dzieciak zjadł po kryjomu czekoladkę i nie myślcie o tym ile przytyjecie jedząc kolejny kawałek ciasta. Spójrzcie spokojnie w okno i pomyślcie o tych wszystkich dobrych rzeczach, które do tej pory Wam się przytrafiły. Posiedźcie chwilę w ciszy i podziękujcie Bogu za to co macie, za to czego doświadczyliście. Wyciągnijcie wnioski z błędów i żyjcie tylko tą chwilą… Odłóżcie laptopy i komórki na te kilka dni i dajcie się ponieść magii jaką niesie ze sobą świat rzeczywisty. Skupcie się na TU i TERAZ.  Chłońcie z tych świąt to co najlepsze, kochajcie szczerze, nie zazdrośćcie. Wyrzućcie negatywne uczucia do śmietnika, zapomnijcie co to zawiść, zazdrość i złość. Zapomnijcie na zawsze. Nie na chwilę, nie na kilka dni. Z dala od świata wirtualnego zmuście się się do chwili refleksji. Uwolnijcie z siebie to co najlepsze i usiądźcie przy tym wigilijnym stole jako lepsi ludzie. Bądźcie szczęśliwi. Po prostu.

Podsumowując. Życzę Wam zdrowych, wesołych i spokojnych świąt. Byście spędzili je najlepiej jak potraficie i by były one tymi wyjątkowymi bez konieczności sięgania do powyższych wskazówek.

 

DSC_1243

 

DSC_1247

 

DSC_1249

 

 

 

 

DSC_1251

 

DSC_1253

 

DSC_1255

 

DSC_1259

 

DSC_1260

 

DSC_1264

 

DSC_1266

 

DSC_1267

 

DSC_1269

 

DSC_1271

 

DSC_1272

 

DSC_1273

 

DSC_1276

 

DSC_1277